Укренерго повторно оголосило тендер на будівництво ПС «Аквілон» на Херсонщині

НЕК «Укренерго» оголосила тендер на будівництво в Херсонській області підстанції «Аквілон» із заходами ліній електропередач «Каховська-Островська», «Каховська-Джанкой» і «Каховська-Титан». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Очікується, що потужність підстанції складатиме 330 кВ. Згідно з повідомленням Укренерго в системі ProZorro, очікувана вартість будівництва — близько 608 млн гривень, тендерне забезпечення — 3,65 млн гривень. За планом, будівництво мають завершити до 20 грудня 2019 року. Повідомляється, що заявки для участі в тендері прийматимуть до 13 листопада. Влітку цього року Укренерго скасувало аналогічний тендер через наміри скоригувати низку технічних вимог.

Нагадаємо, в грудні 2015 року припилася подача електроенергії на окуповану територію Криму. Внаслідок цього жителі Чаплинського і Каланчацького районів Херсонської області, куди раніше постачалась електроенергія з підстанції «Титан», розташованій на окупованій території, почали отримувати її за резервною схемою від мережі 35 кВ «Херсонобленерго». Такий вихід не забезпечує необхідної надійності та якості електропостачання.

Влітку 2016 року Укренерго перевело лінії електропередач «Каховська-Титан» на напругу 150 кВ з 220 кВ. Лінію під’єднали до спеціально збудованої за чотири місяці підстанції 150/35 кВ «Нова» Херсонобленерго. Зазначається, що цей проект є тимчасовим рішенням, яке працюватиме до завершення будівництва ПС «Аквілон».