Уряд припиняє економічне співробітництво з Росією
ukrreporter.com.ua

Уряд припиняє економічне співробітництво з Росією

Кабінет міністрів України розірвав програму економічного співробітництва з Росією на 2011-2020 роки. Відповідне повідомлення опубліковано на Урядовому порталі.

21 березня Уряд підтримав пропозицію Мінекономрозвитку про припинення дії Програми економічного співробітництва між Україною та Російською Федерацією на 2011-2020 роки.

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України виступило ініціатором розриву економічної співпраці з Росією, аргументуючи це тим, що в України не може бути жодної програми про економічну співпрацю з країною-агресором.

Кабмін також доручив Міністерству закордонних справ України в установленому порядку проінформувати уряд Росії.

«Припинення дії Програми є частиною комплексу заходів Уряду України, спрямованих на протидію агресивній політиці РФ в загальнополітичному контексті і в торговельно-економічній сфері зокрема. Дії, які протягом останніх кількох років РФ систематично вживає щодо України, прямо суперечать заявленим у Програмі цілям розвитку співробітництва між країнами», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 7 червня 2011 року колишні на той час прем’єр-міністри Росії Володимир Путін і України Микола Азаров підписали Програму економічного співробітництва двох країн на 2011-2020 роки. Нині скасована Програма визначала відновлення репутаційних втрат у результаті конфліктів між сторонами в 2006-2009 роках за умовами транзиту газу як найбільш важливе завдання, поряд зі скасуванням взаємних обмежень торгівлі.

Причиною скасування програми стало:

Починаючи із кінця 2015 року, РФ послідовно здійснює торговельну та транзитну агресію щодо України:

  • одностороннє припинення Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД для України, у зв’язку з чим до товарів походженням з України застосовується ввізне мито у розмірі ставок Єдиного митного тарифу ЄАЕС;
  • заборона на імпорт для деяких видів сільськогосподарської продукції, сировини і продуктів харчування, у тому числі походженням з України;
  • фактичне блокування транзиту українських товарів територією Російської Федерації.

Про намір розірвати програму економічного співробітництва з РФ прем’єр-міністр Гройсман повідомив 16 березня.

“Будемо робити все, аби країна-агресор платила високу ціну за свою агресію. Важко, складно, але ми переорієнтовуємося до країн ЄС та інших країн. Це буде наша перевага. Будемо обмежувати і ліквідовувати співпрацю з агресором”, – заявив прем’єр-міністр.