Уряд схвалив концепцію програми розвитку фермерства
Mongoose Flemmish / Flickr

Уряд схвалив концепцію програми розвитку фермерства

Кабінет Міністрів України схвалив представлену Міністерством аграрної політики концепцію державної програми розвитку фермерства в Україні. Ця ініціатива Мінагрополітики та уряду спрямована на розвиток малого й середнього бізнесу в сільській місцевості, створення нових робочих місць та загальний розвиток сільських територій. Про це повідомляє Урядовий портал.

Під час презентації основних орієнтирів програми заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк відзначив надзвичайний потенціал фермерського руху в Україні. Він додав, що підвищення ефективності фермерських господарств може додатково приносити державі до 1,5 млн тонн врожаю.

Заступник Міністра зауважив, що реалізація запропонованих програмних положень дозволить за три роки у 5 разів збільшити кількість робочих місць у сільській місцевості. Крім того, втілення програми дасть можливість щороку на 10% оновлювати парк техніки, збільшити площі посівів під органічні культури та наростити кількість тваринних комплексів, наголосив Мартинюк.

Інструменти підтримки фермерства в Україні пропонується розділити на дві групи – фінансові та земельні. До фінансових мають бути включені здешевлення кредитів, агрострахування, а також запровадження дотацій для нових фермерських господарств.

В Мінагрполітики пропонують, щоб куратором виконання програми став заступник Міністра з питань розвитку фермерства.

Коментуючи представлені ініціативи, Глава Уряду Володимир Гройсман зазначив: «Цифри зростання – гарні. Наше завдання – максимально використати цей ресурс. І я як Прем’єр-міністр гарантую повну підтримку фермерства». Він додав, що уряд готовий виділити на програму 1 млрд гривень та висловив сподівання, що наступного року вже будуть помітні результати її впровадження.