Уряд ухвалив корпоративне управління в держбанках

Уряд ухвалив корпоративне управління в держбанках

Сьогодні, 27 вересня, Кабінет міністрів України схвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей управління державними банками». Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк на своїй сторінці в Facebook.

Данилюк зазначив, що проект закону передбачає створення наглядових рад. За словами міністра, більшість членів наглядових рад будуть відбиратися за чіткою прозорою процедурою.

У законопроекті йдеться про критерії для відбору членів наглядової ради, а також про порядок формування конкурсної комісії, до якої увійдуть 3 представники Президента України і 3 представники Уряду. Документом також передбачено нарахування заробітної плати членам наглядових рад держбанків.

Проект закону також пропонує внести зміни до Кримінального кодексу України — запровадити кримінальну відповідальність за незаконне втручання в роботу посадових осіб держбанків.

На думку Данилюка, законопроект є важливою частиною комплексної реформи системи державних банків, спрямованої на підвищення ефективності їхньої роботи та відновлення кредитування.