Узгоджено підвищення тарифів Укрзалізниці на вантажні перевезення
ПАТ "Укрзалізниця" / Facebook

Узгоджено підвищення тарифів Укрзалізниці на вантажні перевезення

Державна регуляторна служба, що здійснює контроль у сфері господарської діяльності, схвалила підвищення тарифів ПАТ «Укрзалізниця» на вантажні перевезення на 15%. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на в.о. голови правління акціонерного товариства Євгена Кравцова.

Кравцов зазначив, що підвищення тарифів погоджено з Державною регуляторною службою, додавши, що індексація вантажних тарифів є результатом компромісу та відкритого діалогу з представниками бізнесу.

Нагадаємо, раніше тарифний комітет Мінінфраструктури на засіданні узгодив підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення всередині країни на 22,5% з 1 жовтня 2017 року. 13 вересня на засіданні Уряду було схвалено фінансовий план Укрзалізниці, який передбачав індексацію тарифів на вантажоперевезення.

В кінці вересня цього року в Державній регуляторній службі заявляли, що прибуток акціонерного товариства від вантажних перевезень за підсумками січня-серпня 2017 року склав 9 млрд гривень, а збитки від пасажирських — 4 млрд гривень. Таким чином, у регуляторі зробили висновок, що навіть з теперішнім рівнем тарифів залишається 5 млрд гривень на розвиток.

Представники бізнес-середовища неодноразово заявляли, що виступають проти підвищення тарифів на вантажні перевезення у цьому році. У середині жовтня Укрзалізниця запропонувала індексацію вантажних тарифів на 15% замість 22,5%, як планувалося спочатку.