В Україні можуть спростити реєстрацію податкових накладних для бізнесу

Сьогодні, 4 жовтня, Уряд підтримав рішення Про внесення зміни до статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Про це повідомляє Урядовий портал.

З липня в Україні функціонує Система моніторингу ризиків з ПДВ, яка попереджає махінації з податками та обмежує доступ недоброчесним платникам до податкових кредитів.

У вересні цього року проаналізували стан зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ПН/РК) у Єдиному реєстрі податкових накладних. За даними аналізу, на початку роботи Система зупиняла 1,3% ПН/РК, наприкінці липня – 0,52%, а у жовтні показник зменшився до 0,29%. Це свідчить про позитивну динаміку роботи системи.

Мінфін розробив рішення, яке спростить процес реєстрації податкових накладних доброчесним платникам, чиї накладні було зупинено.

Рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування приймає Комісія ДФС. Рішення надсилають платнику податку упродовж 5 робочих днів після отримання пояснень та документів.

Мінфін пропонує автоматично реєструвати зупинену накладної у випадку, якщо Комісія ДФС не надає відповідь платнику протягом 5 робочих днів. Відтак порушення контролюючими органами термінів надання відповіді не позначатиметься на платниках.

Таке рішення регламентує чіткий термін (5 днів), відведений для надання рішення ДФС щодо блокування або реєстрації призупиненої податкової накладної платника. Якщо його прострочать, податкова накладна буде автоматично зареєстрована. Таким чином, Комісія ДФС буде більш вмотивована швидко приймати відповідні рішення. Для максимальної ефективності роботи комісії до неї залучать додаткових фахівців, які зможуть оперативно розглядати призупинені накладні.

Міністерство фінансів наполягало на внесенні цього пункту до Закону 1797 (який передбачає запуск автоматичної системи припинення ризикових накладних) ще під час його розробки у грудні 2016 року. Однак в ході обговорення в парламенті ця норму виключили з фінальної версії Закону.

Мінфін пропонує внести ці зміни задля спрощення процедур для бізнесу. Проект змін направлять на голосування у Парламент.