В Україні побудують найбільшу вітрову електростанцію в Східній Європі
akamarpreet / Flickr

В Україні побудують найбільшу вітрову електростанцію в Східній Європі

Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев зустрівся з делегацією публічної китайської компанії TBEA на чолі з регіональним директором Томмі Тенгменгом. Сторони домовилися про співпрацюю у галузі енергетики. Про це повідомляє прес-служба ДАБІ.

«Підприємство з Азії планує реалізувати в Україні масштабний інвестиційний проект, а саме – будівництво найбільшої вітрової електростанції у Східній Європі» — йдеться у повідомлення.

Потужність такої станції складе 500 МВт. Китайські інвестори готові вкласти у проект близько 500 млн. доларів.

Будувати джерело відновлювальної енергії планують на території Миколаївської області. За планом, його запуск передбачається на 2019 рік.

Будівництво вітроелектростанції компанією ТВЕА відноситься до об’єктів значного класу наслідків (відповідальності). Господарська діяльність з реалізації таких будівельних проектів обов’язково має ліцензуватися. Щоб зробити все відповідно до українського законодавства, компанія-інвестор звернулася за допомогою до Держархбудінспекції.

Проект, який запропонували Україні партнери з Китаю дуже цікавий та масштабний. Нам ще не доводилося реалізовувати такі великі будівельні задуми, але це не стане перепоною, а навпаки – сприятиме злагодженій та ефективній роботі. Ми розуміємо ступінь відповідальності покладеної на нас, у зв’язку з будівництвом на півдні України найпотужнішої у Східній Європі вітрової електростанції. Дана інвестиція є важливою для всієї нашої держави, стимулом для розвитку її будівельної галузі, а також для формування енергетичної незалежності та безпеки» — зазначив Олексій Кудрявцев.

За результатами зустрічі було вирішено створити план співпраці між публічною китайською компанією TBEA та Державною архітектурно-будівельною інспекцією України.