В Україні спростили реєстрацію ФОП для іноземців

Відтепер для реєстрації ФОП іноземцям не потрібна посвідка на проживання, а адресу місцезнаходження можна підтвердити іншими документами – наприклад, договором оренди нерухомості, що знаходиться в Україні. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Офіс ефективного регулювання.

Зазначається, що це має суттєво спростити співпрацю українських компаній з іноземними громадянами як з ФОПами.

«Для того, щоб підприємство мало можливість укласти договорів з іноземцем-ФОП (наприклад, розробником програмного забезпечення з іншої країни), необхідні дві умови: іноземець має знаходитись в Україні на законних підставах та бути зареєстрованим як ФОП в Україні. Здається, все просто. Але обидва пункти створюють значні обмеження», — йдеться в повідомленні.

В Офісі пояснили, що, по-перше, під законними підставами для перебування в Україні мається на увазі наявність посвідки на тимчасове проживання. Проте її отримання унеможливлюється, якщо іноземець хоче працювати без працевлаштування на українському підприємстві або при роботі за моделлю ФОП, без довгострокового проживання в Україні.

По-друге, для відкриття в Україні ФОП, громадянин іншої країни має подати заяву про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем, яка містить графу «Місце проживання/місцезнаходження фізичної особи-підприємця».

Зазначається, що саме ця графа викликала труднощі.

Реєстратори трактували дане положення як обов’язок іноземця мати зареєстроване місце проживання у розумінні Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», що в свою чергу вимагало наявності посвідки на тимчасове проживання.

Тобто, іноземці не мали можливості відкрити ФОП в Україні без отримання посвідки на проживання.

«Неможливість іноземця зареєструватися у якості підприємця без посвідки на проживання була виявлена нами під час комплексного аналізу ринку розробки програмного забезпечення. Цей бар’єр детально описаний у Зеленій книзі, що підготовлена в результаті цього аналізу та доступна на сайті https://regulation.gov.ua/. Ми вдячні Міністерству юстиції за роботу над скасуванням цього бар’єру та сподіваємося на плідну співпрацю щодо інших ініціатив»,зазначив Керівник сектору “IT та Телеком” Офісу ефективного регулювання Олександр Кубраков.