В Україні змінюються правила іпотеки
flickr.com/robschofield

В Україні змінюються правила іпотеки

Кабінет міністрів України вніс зміни до статуту Державної іпотечної установи, повідомляє Урядовий портал. Серед іншого, ДІУ отримує можливість запровадження програми забезпечення громадян України житлом на умовах фінансового лізингу. 

Постанову № 616 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2004 р. № 1330 і від 17 липня 2009 р. № 768», яка регламентує нововведення, Уряд прийняв на своєму засіданні 18 серпня 2017 року. Сьогодні її було опубліковано на Урядовому порталі.

У публікації йдеться також про те, що раніше Державна іпотечна установа розробила та передала на розгляд Кабінету Міністрів України проект запровадження фінансового лізингу як механізму забезпечення житлом громадян України. Серед основних переваг цього механізму назівають відсутність першого внеску за житло та отримання можливості проживання в квартирі відразу після укладання лізингової угоди з ДІУ. Житло у передається майбутнім власникам у фінансовий лізинг після завершення будівництва, проведення внутрішніх оздоблювальних робіт та встановлення необхідного обладнання.

За планом, джерелами фінансування ДІУ програми фінансового лізингу стануть фінансові ресурси, що залучені під державну гарантію, передбачену Державним бюджетом України на 2017 рік.