В Україні з'являться монети номіналом 1, 2, 5 та 10 грн
Facebook/Національний банк України

В Україні з’являться монети номіналом 1, 2, 5 та 10 грн

Сьогодні відбулася презентація нових обігових монет номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень. З часом банкноти замінять на монети відповідних номіналів, що зараз перебувають у обігу. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на сторінку Національного банку України у Facebook. 

Відтепер в українському грошовому обігу паперові купюри замінять на монети. У обіг нові монети будуть вводити поетапно:

— перший етап – 27 квітня 2018 року будуть введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні.

— другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 гривні вводитимуться в обіг у 2019 – 2020 роках (точну дату Національний банк повідомить додатково).

Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу – доки монети поступово не замістять банкноти в обігу.

Фото: УНІАН

Також під час презентації в. о. Голови Національного банку України Яків Смолій оголосив, що у рамках продовження політики оптимізації готівкового обігу з 01 липня 2018 року в Україні застосовуватимуться правила заокруглення загальних сум готівкових розрахунків:

— сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

— сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а у разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами. Під час безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюватиметься.

“Якщо екстраполювати ці рішення на сьогоднішню структуру готівки в обігу, з нього зникне майже 47% від загальної кількості монет в обігу – це понад вісім мільярдів монет дрібних номіналів. Водночас, більш ніж один мільярд банкнот буде замінено монетами. Тож середня кількість монет, що припадають на одного українця, скоротиться вдвічі, а банкнот в обігу стане на 40% менше. І цей ефект ми побачимо вже через два-три рокиˮ, — підсумував Яків Смолій.

Нагадаємо, що на сайті НБУ з’явилась система перевірки ліцензій небанківських установ.