В Україну прибуло 80 тисяч тонн антрациту з ПАР
port-yuzhny.com.ua

В Україну прибуло 80 тисяч тонн антрациту з ПАР

17 вересня о 01.00 годині до причалу ДП «Морський торговельний порт «Южний» пришвартували судно Panamax SEMIRAMIS із вугіллям із ПАР. Загальний обсяг вантажу – 80 тисяч тонн антрациту.

Про це повідомляє сайт підприємства.

Це четверта партія вугілля з ПАР, яка прямуватиме на склади Криворізької та Придніпровської ТЕС. Накопичуючи вугілля на складах, станції готуються до проходження осінньо-зимового періоду.

П´ята партія вугілля орієнтовно прибуде в ДП «МТП «Южний» 19 вересня.

«У вересні ДП «МТП «Южний» планує прийняти для різних вантажовласників 6 суден з енергетичним та коксівним вугіллям загальним об’ємом понад 530 тисяч тон. Усі причали працюють – одночасно розвантажуються  судна чотирьох вантажовласників – державних та приватних», — повідомив в.о. директора ДП «МТП «Южний» Віталій Жуковський.

Як зазначає медіа-центр ДТЕК, у серпні вони були змушені включати Придніпровську та Криворізьку ТЕС , щоб підтримати стабільність енергопостачання країни в період літнього піку споживання електроенергії.

Вироблення електроенергії антрацитовими ТЕС ДТЕК збільшилося в 2,5 рази в порівнянні з попереднім місяцем — до 564 млн кВтг. При такому режимі роботи станції сумарно спалювали близько 10 тис. тонн на добу.

«Після втрати наших антрацитових шахт і збільшення навантаження на марку Г, імпорт вугілля є вимушеним хоча і тимчасовим рішенням для нашої компанії. Головне завдання — пройти зиму і забезпечити населення електроенергією і теплом. Все інше — вторинне», — зазначив комерційний директор ДТЕК Енерго Віталій Бутенко.

Він також зазначив, що компанія ДТЕК продовжує роботу з переходу антрацитових станцій на газове вугілля, що видобувається в українських шахтах. Першими в інвестиційній програмі переходу стоять 2 блоки Придніпровської ТЕС.

Фото: port-yuzhny.com.ua

Також зазначається, що у рамках укладеного контракту ДТЕК вже імпортував в Україну 225 тис. тонн антрациту з ПАР. Перше судно з 75 тис. тонн антрациту для теплоелектростанцій ДТЕК прибуло в Україну 25 травня.

Раніше повідомлялося, що у ДП «Морський торговельний порт «Южний» розпочали розвантажувати перший балкер із енергетичним вугіллям, який прибув із США.