Від сьогодні Україна увійшла до Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед

Від 1-го лютого наша держава стала повноправним членом Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед, яка була розроблена ЄС для співпраці зі своїми партнерами та останніх між собою. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Нагадаємо, 8-го листопада минулого року народні депутати проголосували за приєднання України до Конвенції. Наприкінці листопада Президент підписав схвалений парламентом закон.

Конвенція встановлює ідентичні положення про походження товарів, якими будуть торгувати країни відповідно до угод про вільну торгівлю. Крім того, документ надає можливість країнам-членам використовувати сировину та комплектуючі одна одної, якщо будуть виконані преференційні умови торгівлі.

Як пояснюють у міністерстві, при виробництві товарів в Україні можна буде закуповувати сировину та комплектуючі у країн-учасниць Конвенції, з якими підписано угоду про вільну торгівлю. Готову продукцію Україна матиме змогу експортувати до інших членів Конвенції (використовуючи ефект діагонального накопичення при встановленні преференційного статусу товару).

facebook.com/skubiv

Разом з тим українські товари також можуть використовуватися у виробництві країн, що входять до Конвенції.

Задля участі у такій схемі Україні необхідно укласти окремі угоди про ЗВТ з тими сторонами Конвенції, з якими буде здійснюватися преференційна торгівля та застосовуватися кумуляція.

Міністерства економічного розвитку і торгівлі України має оптимістичні очікування від членства України у Конвенції.

Так, голова відомства Степан Кубів вбачає, що ця подія розширить взаємодоступ на ринки України та інших держав. Зокрема, йдеться про розширення присутності вітчизняних товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди ЗВТ — ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Молдова та Македонія.

За словами заступниці міністра економічного розвитку і торгівлі Наталії Микольської, Конвенція дасть нові можливості для участі українського бізнесу.

«Це диверсифікує наш експорт як з точки зору географії, так і з точки зору кошика товарів, – збільшиться обсяг поставок на ринок ЄС», — написала вона у Facebook.

Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження була прийнята в 2012 році за ініціативи Європейського Союзу. Вона об’єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову. У процесі приєднання до Конвенції знаходиться Грузія.

У топ-15 найбільших країн-партнерів у експорті товарів з України входять 7 країн-учасниць Пан-Євро-Мед (ЄС, Туреччина, Єгипет, Молдова, Ізраїль, Алжир, Грузія).