Відтепер публікація звітності держпідприємств на порталі e-data обов’язкова

Сьогодні, 15 вересня, після двох років тестів офіційний портал про використання державних коштів e-Data.gov.ua перевели у повноцінний режим роботи. Про це повідомляє zn.ua, посилаючись на першого заступника міністра фінансів Оксани Маркарової.

За її словами, від сьогодні всі розпорядники державних коштів зобов’язані розміщувати фінансову звітність на порталі. Нововведення не стосуватимуться фінансових даних СБУ, Міністерства оборони та інших подібних установ.

«З сьогоднішнього дня можемо карати розпорядників державних коштів за невиконання норм законодавства і нерозкриття інформації на нашому порталі. Якщо всі операції казначейства автоматично відображаються на порталі, то, на жаль, не всі розпорядники, особливо це стосується державних і комунальних підприємств, сьогодні розкривають свою інформацію», — заявила заступника міністра фінансів.

За словами Оксани Маркарової, до початку 2018 року портал повністю інтегрують із Державним казначейством та системою електронних закупівель ProZorro. Такі зміни полегшать роботу бухгалтерам, оскільки їм доводиться додатково публікувати звітність на порталі. Метою прийнятого рішення є автоматизація процесу.

Портал e-Data.gov.ua створили два роки тому за підтримки уряду Німеччини і Великобританії з метою забезпечення повної прозорості державних фінансів. За цей час через портал пройшло 61,5 млн транзакцій на суму 4,1 трлн грн. На сьогодні це найбільша база публічних фінансів в Україні, кількість відвідувачів порталу становить 21 000 в день.