Визначили найпривабливіші для інвестицій регіони України
GotCredit / flickr.com

Визначили найпривабливіші для інвестицій регіони України

Офіс ефективного регулювання спільно із Союзом українських підприємців оприлюднили регіональний варіант рейтингу Doing Business. Автори дослідження визначили наскільки легко та зручно вести бізнес в різних регіонах України. Про це повідомляє Укрінформ.

Найпривабливішими регіонами для інвестування виявилися Сумська, Івано-Франківська та Тернопільська області.

«Для того, аби боротись за інвестиції у світі Україна має виглядати привабливо. Є міжнародні організації, до думки яких прислухаються інвестори. Серед таких організацій, безумовно, – Світовий банк. І Світовий банк складає рейтинг Doing Business. Це дуже конкретні критерії за якими Світовий банк по всьому світі оцінює стан справ в країнах для того, щоб зробити свій висновок і підказати інвесторам куди краще інвестувати гроші», – заявив вчора під час презентації дослідження голова Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук.

Методологія Світового банку побудована таким чином, що вираховуються лише показники столиці. Однак рейтинг не відображає показників в інших регіонах..

«Тому нам прийшла думка, що було б непогано, аби та сама методологія, але адаптована до звичайних регіонів, могла б бути заснована в регіональному аспекті. На нашу думку, такий рейтинг має стимулювати конкуренцію та владу розвивати регіони. Регіони сьогодні мають конкурувати за інвестора, тому що інвестор, який приходить ззовні, він приходить не лише у Київ», – наголосив Олексій Гончарук.

За словами голови Офісу ефективного регулювання, рейтинг «Регіональний Doing Business» так само побудовано на основі методології Світового банку. Один з цих критеріїв – це легкість відкриття підприємства, тобто, як швидко та наскільки дешево можна створити нове підприємство.

Другим критерієм аналізу є дослідження різних податків на ті чи інші групи для підприємців.  Серед критеріїв також оформлення земельної ділянки під об’єкти нерухомості, як швидко та наскільки дешево можна пройти необхідні процедури для оформлення права власності чи права користування земельною ділянкою, а також – одержання дозволів на будівництво та приєднання до електромереж.

Як зазначив експерт, за критерієм відкриття підприємства, лідирує Сумська область, тоді як аутсайдером є Луганська область. В легкості одержання дозволів на будівництво лідером визначили Чернівецька область, аутсайдером стала Чернігівська область. Стосовно оформлення земельної ділянки лідирує Львівська, а аутсайдер – Харківська область.

«Стосовно загального рейтингу, картина виглядає так: Суми на 1 місці зі 107 балами зі 170 можливих, Львів – 103 бали, Івано-Франківськ, Кропивницький – по 101 балу і Тернопіль – 100 балів. Аутсайдерами є Чернігівська область, Херсонська область і Донецька області», – зазначив Гончарук.

Офіс ефективного регулювання – незалежна неурядова структура, створена за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Світового банку та уряду Канади.