Вступили в дію додаткові торговельні преференції ЄС для України
Alex Mihis / Flickr

Вступили в дію додаткові торговельні преференції ЄС для України

Відтепер Україна зможе експортувати в ЄС великі обсяги вівса, перероблених помідорів, натурального меду, виноградних соків, ячмінної крупи і гранул, не сплачуючи мита. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на спільну заяву єврокомісара з питань торгівлі Сесілії Мальмстрем і торгового представника України Наталії Микольської.

Сьогодні, 1 жовтня, набуло чинності рішення про надання Європейським союзом додаткових торговельних преференцій для України, підписане Європарламентом 13 вересня.

«Це гарна новина для українських експортерів. Кілька важливих сільськогосподарських і промислових товарів тепер будуть мати кращий доступ на ринок ЄС, оскільки їх можна експортувати без застосування митних зборів. Це є важливою ознакою відчутної економічної і політичної підтримки ЄС для українського народу, держави та його реформ», — зазначено в заяві.

Згідно з нею, торговельні преференції збільшать обсяг сільськогосподарської продукції, під час експорту якої не потрібно буде сплачувати митні збори, і прискорять скасування мит для низки промислових товарів.

Незабаром Україна зможе безмитно експортувати великі обсяги ячменю, пшениці і кукурудзи — преференції на ці категорії товарів набудуть чинності 1 січня.

У Єврокомісії встановили такі річні квоти: для пшениці та борошна з неї — 65 тис. тонн, кукурудзи та борошна — 625 тис. тонн, ячменю та борошна — 325 тис. тонн. Квота на ячмінну крупу становить 7,8 тис. тонн, овес – 4 тис. тонн,  мед — 2,5 тис. тонн, оброблені томати — 3 тис. тонн та виноградний сік – 500 тонн.

Преференції будуть дійсні упродовж трьох років і є доповненням до Угоди про поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі.