ЄС став основним торгівельним партнером України

За результатами 6 місяців 2017 року Європейський Союз є основним торговельним партнером України, повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на офіційній сторінці відомства у Фейсбук.  

За першу половину року питома вага торгівлі товарами та послугами України з ЄС склала 39,9%. Обсяги експорту до ЄС склали 9,4 млрд доларів, таким чином, зафіксовано зростання на 22,8%, або на 1,7 млрд доларів. У міністерстві зазначають, що сьогодні Україна входить до ТОП-10 постачальників агропромислової продукції до Європейського Союзу. 

Також у повідомленні йдеться про зростання інвестицій у виробництво на території України для експорту на ринок ЄС. Зокрема, на Львівщині завдяки інвестиціям відкрито нові потужності заводу Електроконтакт. Завод займається виробництвом кабельної продукції, яка потім викоритсовується в автомобілебудуванні. За даними міністерства, показники експорту ізольованих дротів та кабелів почали суттєво рости. У 2016 році зростання склало 7,5%, а вже у першому півріччі 2017 року — 16,3%.

Нагадаємо, раніше ми писали про погляди першого секретаря відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні на перспективи економічних відносин між Україною та Євросоюзом.