Європейський інвестиційний банк профінансує розширення метро у Харкові
УНІАН

Європейський інвестиційний банк профінансує розширення метро у Харкові

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділить кредит EUR160 млн для продовження Олексіївської лінії міського метрополітену у Харкові. Про це повідомляють на сайті банку.

Відповідне рішення нещодавно схвалила рада директорів.

«Проект покращить громадський транспорт в Харкові, розширивши мережу метро і зробивши його більш привабливим для пасажирів. Очікується, що інвестиції приведуть до скорочення використання приватних автомобілів. Це дозволить знизити негативний вплив автотранспорту на навколишнє середовище», — зазначають на сайті.

Проект передбачає продовження «зеленої» гілки харківського метрополітену на 3,47 км у напрямку аеропорту, будівництво двох станцій метро — «Державінська» і «Одеська», будівництво депо і придбання 85 одиниць рухомого складу.

За планом, обидві станції і ділянку від існуючих тунелів до станції «Державінська» (959 м) побудуть  «відкритим способом», а перегінні тунелі між новими станціями (2514 м) — за допомогою тунелепрохідного комплексу.

Будівництво торкнеться 45 будинків, з яких 3 багатоповерхових, та кілька комерційних об’єктів.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) плану надати співфінансування такого ж обсягу (EUR160 млн) у вигляді суверенного кредиту. Рада директорів банку розгляне це питання 15 листопада цього року.

Згідно з документами, техніко-економічне обґрунтування проекту розширення харківського метро здійснила за договором з ЄБРР компанія Bernard Ingenieure ZT GmbH. До оцінки екологічної та соціальної ситуації («дью ділідженс») привернули увагу підприємства з іноземними інвестиціями «Тебодін Україна».

Наприкінці 2016 року Харківська міська рада підтримала участь комунального підприємства (КП) «Харківський метрополітен» в інвестиційному проекті «Продовження третьої лінії метрополітену в Харкові». Рада дала згоду на отримання позик ЄБРР та ЄІБ, залучених державою для реалізації цього проекту, на суму EUR320 млн.