З 1 жовтня набудуть чинності торгові преференції ЄС для України

З 1 жовтня набудуть чинності торгові преференції ЄС для України

Україна зможе безмитно ввозити в країни Євросоюзу  більші обсяги пшениці, ячменю, вівса та інших культур. Про це повідомили на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Нові пільгові умови почнуть діяти вже з 1 жовтня 2017 року. Вони розширять можливості доступу українських експортерів до ринку ЄС.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська написала на своїй сторінці в Facebook, що це відкриває додаткові можливості вільної торгівлі з Євросоюзом.

Згідно із заявою Єврокомісії, торгові преференції є ознакою триваючої, значної економічної та політичної підтримки ЄС України. Вони створюють можливості експорту без застосування мита більших обсягів перероблених помідорів, натурального меду та виноградних соків до ЄС.

Торгові преференції також сприятимуть розвитку галузей промисловості, наприклад, нададуть переваги українським виробникам взуття, мінеральних добрив, алюмінієвих виробів та побутової електроніки.

Додаткова лібералізація для експорту ячменю, пшениці та кукурудзи набуде чинності з 1 січня 2018 року, зазначили на сайті Мінекономрозвитку.