З початку року в Україні закрилося 454 тисячі ФОП

З початку 2017 року 454 тисячі ФОП подали заяву про зупинення своєї діяльності. З них 368,4 тисячі протягом останніх років не займалися підприємницькою діяльністю. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк, йдеться у повідомленні прес-служби ДФС.

За його словами, з загальної кількості ФОП, що закрилися в цьому році, лише 85,8 тисяч підприємців дійсно проводили діяльність та сплачували податки. Протягом цього ж часу відкрилося 196 тисяч нових ФОП.

«Це підприємці, які фактично перебували на загальній системі оподаткування та протягом останніх років не здійснювали підприємницької діяльності, не отримували доходів та не сплачували жодних податків», — зазначив П. Дроняк, відповідаючи на питання щодо причин закриття значної кількості ФОП. За його словами, вони припинили діяльність через прийняті зміни до закону «Про збір та облік соціального внеску за обов’язкове державне соціальне страхування». Ці зміни передбачають сплату ФОП 22% єдиного соціального внеску від мінімальної заробітної плати, навіть якщо підприємство не має ніякого фінансового результату.

За словами П. Дроняка, по всіх податках, які сплачують фізичні особи підприємці, спостерігається значний приріст надходжень. Припинили діяльність ті підприємці, які були «сплячими», тобто подавали порожню декларацію раз на рік, підкреслив він.

Загалом, як зазначив директор Департаменту податків і зборів, на спрощеній та загальній системі оподаткування зараз перебуває 1,65 мільойна ФОП, які здійснюють діяльність.