За безпідставні обшуки у підприємців буде введено відповідальність, - Гройсман
Володимир Гройсман / Facebook
«Ми повинні зупинити епідемію силового тиску на бізнес!» — наголосив Глава Уряду.

За безпідставні обшуки у підприємців буде введено відповідальність, — Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсував ініціативу Кабінету міністрів щодо запровадження відповідальності за безпідставні обшуки бізнесу. Про це він заявив сьогодні на засіданні Ради регіонального розвитку, повідомляє Main.in.ua із посиланням на Урядовий портал.

В рамках політики підтримки легального бізнесу та створення сприятливого ділового клімату в Україні Кабмін опрацьовує проект закону про відповідальність співробітників правоохоронних органів за неправомірні й надмірні силові дії проти підприємців.

За словами Гройсмана, керівники регіональних органів влади повинні захищати реальний сектор економіки від необґрунтованих перевірок.

«Я б хотів звернутися до керівників регіональних органів влади: ми повинні з вами захищати реальний сектор. Я не ідеалізую бізнес, я розумію, є ті, хто займається бізнесом в тіні, але ставте в цьому питанні крапку, ми повинні захистити всіх тих, хто створює національний продукт, хто створює робочі місця «, — заявив Прем’єр-міністр.

Згідно з наведеною Прем’єр-міністром статистикою кількість звернень підприємців зі скаргами на контролюючі та силові структури суттєво збільшилася по всім напрямкам роботи. Так, за даними веб-порталу «Судова влада України», кількість скарг на дії слідчих та прокуратури минулого року становила понад 86 тис., а за перше півріччя поточного року зросла до понад 47 тис. Минулого року кількість клопотань слідчих про обшуки минулого року становила понад 94 тис., з початку цього року –майже 60 тис. Клопотань про арешт майна минулого року було понад 38 тис., з початку цього року – вже 30,5 тис, зазначають у повідомленні.

«Ми маємо зупинити епідемію силового тиску на бізнес. Одна з головних вимог сьогодні до місцевої влади, контролюючих структур — залишити бізнес і економіку у спокої», — наголосив Глава Уряду.

 

Він додав, що, блокування рахунків і обшуки — це крайні заходи щодо бізнесу.

За словами Гройсмана, найближчим часом уряд внесе до Верховної Ради законопроект, який передбачатиме введення відповідальності за безпідставні обшуки у підприємців.

Як зауважив Прем’єр, законопроект визначатиме межі пропорційності дій посадових осіб правоохоронних органів під час проведення обшуків, встановлюватиме відповідальність посадових осіб правоохоронних органів за неправомірну діяльність під час проведення слідчих дій та інших процесуальних заходів, запроваджуватиме обов’язковість відеозапису здійснення слідчих дій, визначатиме чіткі строки досудового розслідування та інших процесуальних строків у кримінальних провадженнях тощо.

Наступним кроком, додав Володимир Гройсман, стане розгляд та ухвалення проекту закону про Службу фінансових розслідувань, подальші рішення по дерегуляції та прозорої приватизації, яка дозволить залучати інвестиції та створювати нові робочі місця.

Глава Уряду нагадав, що у вересні під головуванням Президента пройшла велика зустріч з бізнесом, одним з питань якої стали випадки тиску на бізнес. Саме тоді, зазначив Володимир Гройсман, було анонсовано та підтримано ініціативу «Маскі-шоу-стоп». Доручення про припинення невмотивованих силових дій під час санкціонованих судом обшуків вже видані керівниками МВС, ДФС та Генеральної прокуратури.