Золотовалютні резерви України сягнули максимуму з 2014 року
facebook.com/NationalBankOfUkraine

Золотовалютні резерви України сягнули максимуму з 2014 року

Золотовалютні резерви України зростають, зараз їхній обсяг досягнув максимального рівня з початку 2014 року. Про це йдеться у повідомленні прес-центру Національного банку України. 

У Нацбанку зазначають, що станом на 1 вересня 2017 року міжнародні резерви України складали 18034,8 млн доларів США (у еквіваленті). Таким чином, на даний час резерви на 16% більші, ніж на початку року. За підсумками серпня золотовалютні резерви України зросли на 240 млн доларів або, у відсотковому співвідношенні, на 1,3%.

За даними Національного банку, протягом серпня на зміну обсягу резервів впливали декілька факторів. По-перше, це надходження на користь Кабінету міністрів у сумі 351.5 млн доларів від розміщення облігацій внутрішньої державної позики, деномінованих у валюті. По-друге, резерви попрвнилися за разунок валютних інтервенцій НБУ на міжбанківському ринку, за підсумками яких чиста купівля Нацбанком валюти склала 234 млн доларів.

Крім того, в серпні Кабінет міністрів та Національний банк виплатили 448,7 млн доларів на користь Міжнародного валютного фонду. Інші платежі уряду, спрямовані на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті, склали 50,1 млн доларів.

У повідомленні НБУ також ідеться про те, що станом на 1 вересня обсяг міжнародних резервів покривав 3,6 місяця майбутнього імпорту. Таким чином, він є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Кабінету міністрів і Національного банку.