1+1 звинувачує міжнародний стартап у прихованому майнінгу
Jim Makos / Flickr

1+1 звинувачує міжнародний стартап у прихованому майнінгу

Група компаній «1+1 медіа» подала заяву у кіберполіцію на статрап Newzmate за прихований майнінг. Про це повідомили у прес-службі 1+1.

«1+1 медіа виявила та зупинила незаконне втручання в роботу сайтів групи, метою якого був прихований видобуток криптовалюти Monero, ймовірно, в інтересах міжнародного стартапу Newzmate», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що департамент 1+1 digital провів розслідування і виявив, що через API компанії Newzmate в браузери читачів новинних сайтів групи з домену api.traq.li завантажувався прихований скрипт Сoin-hive для видобутку криптовалюти Monero. Таким чином, шахраї збагачувалися за рахунок ресурсів комп’ютерів користувачів без їхнього відома. Після виявлення програма для майнінгу була видалена з усіх сайтів групи.

У компанії заявляють, що програма потрапила на сайти медіагрупи після покупки сервісу електронних розсилок Traqli, розробником якого є Newzmate. Також редакція сайту ТСН.ua отримувала пропозицію використовувати сервіс розсилки безкоштовно, однак за умови використання скрипту для майнінгу. Таку пропозицію у компанії відхилили, але згаданий скрипт все одно потрапив на сайти групи.

Подібні дії підпадають під статтю 361 Кримінального Кодексу України «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж або мереж електрозв’язку». 1+1 медіа вже подали відповідну заяву до Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

1+1 медіа закликає медіакомпанії бути уважними та рекомендує перевіряти код новинних сайтів та рекламних модулів на предмет сторонніх програм.