10 українських компаній отримали 400 тисяч євро від ЄБРР на кліматичні інновації
facebook.com/usovant

10 українських компаній отримали 400 тисяч євро від ЄБРР на кліматичні інновації

У вівторок, 16-го січня, відбулося офіційне вручення фінансової допомоги компаніям-переможцям другого етапу відбору у рамках програми «Кліматичні інноваційні ваучери» (КІВ) від ЄБРР. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку радника ЄБРР Антона Усова.

Церемонію оголошення переможців організували Європейський Банк Реконструкції і Розвитку спільно з Українською мережею енергетичних інновацій Greencubator.

Зазначається, що до конкурсу залучилися 40 українських компаній. У відборі взяли участь експерти та представники офісів ЄБРР у Києві та Лондоні.

Кошти у сумі 400 тисяч євро отримали 10 українських підприємств. Фінансову допомогу вони мають спрямувати на розвиток технологій, які знижують викиди парникових газів в атмосферу та зменшують використання енергоресурсів у агросекторі, комунальному господарстві, транспортній галузі, аерокосмічній галузі.

Виконавчий директор «1991 Open Data Incubator» Євгенія Клепа назвала у Facebook компанії, які перемогли: «Auto Enterprise», «Des Electronics», «Екопрод», «Прана», «Ротор», «Тока», «SolarGaps», «X-bim 3D», «Юнаскo Україна», проект «New Energy».

Програма Кліматичних інноваційних ваучерів підтримує українських розробників дружніх до клімату технологій. До кінця 2018 року КІВ з загальним бюджетом 1 млн євро планує надати допомогу близько 50 інноваційним проектам в Україні.

Нагадаємо, в Україні планують створити центри з підтримки технологій та інновацій на базі університетів, наукових установ, інноваційних структур, технопарків.