157 пунктів пропуску підготували для запуску системи біометричного контролю з 1 січня
mvs.gov.ua

157 пунктів пропуску підготували для запуску системи біометричного контролю з 1 січня

У четвер, 21-го грудня, українські прикордонники представили у столичному аеропорту «Київ» (Жуляни) систему фіксації біометричних даних іноземних громадян та осіб без громадянства. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт МВС України.

На презентації були присутні секретар РНБО України Олександр Турчинов, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та голова Держприкордонслужби Петро Цигикал.

За словами Авакова, презентована система запрацює в 157-ми пунктах пропуску, які вже обладнано задля її впровадження.

Очільник Держприкордонслужби розповів, що повністю підготовлено всі пункти пропуску на російському кордоні та всі авіаційні пункти пропуску. Обладнання пунктів на західному кордоні закінчать до кінця 2017 року.

mvs.gov.ua

«За надходження необхідного фінансування, з наступного року почнемо обладнувати місцеві пункти пропуски, що знаходяться в районах, селах, що не мають стратегічного значення», – додав Цигикал.

Голова МВС наголосив, що захист держкордону першочергово актуальний для осіб з країн Азії, Близького Сходу та Російської Федерації. Він уточнив, що перелік таких держав буде весь час переглядатися та моніторитися.

За словами Турчинова, посилення контролю при перетині кордону насамперед стосується громадян РФ, через кордон з якою до України можуть потрапляти шпигуни, диверсанти й провокатори.

«Для тих країн, з якими у нас адекватні відносини, великі угоди, обмін даними, – країн ЄС, Канади, США, більшості країн світу – не буде жодних проблем. Для країн, з якими постійно виникають інциденти, і є підстави припускати, що звідти в Україну можливий великий потік людей з сумнівною репутацією, ми застосовуватимемо цей спосіб», – пояснив Аваков.

Процедуру біометричного контролю здійснюватимуть Державна прикордонна служба, Державна міграційна служба, Служба безпеки та Нацполіція.