24 кг по гривні — посилка українця в Гонконг
ДФС

24 кг по гривні — посилка українця в Гонконг

Столичні митники вилучили 24 кг українських гривень в одногривневих купюрах, які киянин намагався відіслати в Гонконг поштою. Про це повідомляє ДФС України.

За документами, зазначене відправлення мало містити поліграфічні друкарські вироби вагою понад 24 кг. По факту, під час митного огляду, митники виявили валюту України в купюрах номіналом 1 гривня, всього 36 тисяч банкнот.

Тобто киянин намагався відправити 36 тисяч гривень звичайною посилкою. Чоловік пофасував їх в банківські пачки по 100 купюр.

Нагадаємо, згідно з Всесвітньою поштовою конвенцією, пересилати грошові кошти посилкою без оголошеної цінності заборонено. Такі ж правила діють і в Україні — пересилати фізичним особам готівку за межі країни без оголошеної цінності заборонено. Крім того, сума не повинна перевищувати 300 євро.

Намагання українця переслати в міжнародному поштовому відправленні гроші без оголошеної цінності під виглядом друкованої продукції закінчились для нього складанням протоколу про порушення митних правил за ознаками порушень, передбачених статтею 473 Митного кодексу України.
Наразі, гроші вилучені за цим протоколом. Матеріали справи будуть скеровані до суду.