74 полонених повертаються в Україну: на Донбасі завершився обмін полоненими

На Донбасі завершився обмін полоненими між українською стороною і бойовиками. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку представниці президента у Верховній Раді Ірини Луценко.

«Добрі новини, про які вже можна говорити. Процес обміну завершився. Українська сторона отримала 74 заручників, які знаходились в полоні на окупованій частині Донбасу. Вони повертаються додому», — написала вона.

Це перший за останні два роки та наймасштабний обмін.

На українську територію повернулися 74 заручники: 16 українців перебували у полоні самоназваної «ЛНР», 58 українців повернулися з окупованої території Донецької області.

Як повідомлялося, серед звільнених з полону самоназваної «ЛНР» — Владислав Овчаренко, Артем Ахмеров, Валентин Богдан та Едуард Неделяєв.

Серед звільнених з полону «ДНР» — вчений Ігор Козловський, громадський активіст Володимир Фомічов та військовий Олексій Кириченко, який перебував у полоні з 2014-го року.

Україна передала в окупований Луганськ 75 людей. У Донецьк — 207 громадян.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська зазначила, що 43 людини, які мали бути серед 306 утримуваних з української сторони, не приїхали на обмін. Вони відбули покарання і звільнені з-під варти.

Також частина людей, які приїхали на обмін, відмовилися повертатися на підконтрольні бойовикам території Луганської і Донецької областей. Їх близько 10-15 осіб.

Лутковська зазначила, що кожного з них запитували у присутності представників Червоного Хреста про те, чи хочуть вони повертатися на непідконтрольні Україні території.

Попередньо повідомлялося про обмін за формулою «306 на 74» (українська сторона мала передати 306 людей, бойовики — 74).