Аграрії перекрили траси у трьох областях на знак протесту
facebook.com/marchuk.denys

Аграрії перекрили траси у трьох областях на знак протесту

Сьогодні, 18 грудня, з 8:00 сільгоспвиробники перекрили автомагістралі в Черкаській, Хмельницькій та Рівненській областях. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Дениса Марчука.

Аграгії протестують проти рішення парламенту скасувати відшкодування ПДВ при експорті рапсу, сої та соняшнику з 1 березня 2018 року.

Дороги перекрито в Умані (Черкаська область), Корці (Рівненська область) та селі Прибузьке (Хмельницька область). Люди утворили живу перепону на автошляхах.

Як повідомляє Всеукраїнська аграрна рада, також парламент замінив на 2018 рік автоматичну систему бюджетної підтримки сільгоспвиробників «ручним» розподілом дотації з бюджету.

За даними асоціації, скасування «експортного ПДВ» для олійних призведе до зниження закупівельних цін на них та збільшення прибутку монополій, які володіють більшістю олійноекстракційних заводів.

«Всеукраїнська аграрна рада» та аграрні асоціації зверталися до Президента з проханням захистити «інтереси українських сільгоспвиробників, які порушили під час ухвалення низки законодавчих актів».

Раніше Верховна Рада проголосувала за скасування відшкодування ПДВ під час експорту сої, рапсу та соняшнику з 1 березня 2018 року.

Народні депутати зареєстрували законопроект із пропозицією не відшкодовувати ПДВ під час експорту сої, рапсу та соняшнику лише в березні 2018 року.