Американські лікарі тиждень безкоштовно оперуватимуть дітей у Львові
Patrick/Flickr

Американські лікарі тиждень безкоштовно оперуватимуть дітей у Львові

Упродовж тижня, з 23 до 30 вересня, американські медики безкоштовно консультуватимуть і оперуватимуть дітей у Львові, які перенесли важкі опіки.

Про це повідомляє zaxid.net.

До складу делегації увійшли 9 медиків: пластичні хірурги, анестезіологи, помічники анестезіологів і медсестра.

На прийом до закордонних лікарів вже встигли записатися 190 осіб з різних областей України.

«Є пацієнти з Волинської, Рівненської, Одеської, Черкаської областей, звісно, і Львівської, а також з Києва. Четверо дітей – із зони АТО. Бригада американських лікарів прибуває у суботу, а вже в неділю вони оглядатимуть пацієнтів, які постраждали через опіки. Приблизно 45-50 пацієнтів прооперують. Консультуватимуть і оперуватимуть американські хірурги у медичному центрі «Інтерсоно», — поінформувала координатор проекту «Лікарі об’єднуються заради порятунку дітей» Мирослава Децик.

До складу бригади, яка буде оперувати хворих, увійдуть американські фахівці, львівські хірурги з 8-ї міської лікарні, міської дитячої лікарні, «ОХМАТДИТу» та інших лікарень Львова.

Цього разу в Україні вперше буде використаний лазер UltraPulse CO2 Laser (Lumenis) для лікування дефектів від опіків. Цей лазер привезуть до Львова з Ізраїлю. Усі процедури для українських пацієнтів безкоштовні.

Американські фахівці також виступатимуть з лекціями для українських пластичних хірургів, дитячих анестезіологів і студентів-медиків.

Виїзна клініка з США приїжджає до Львова вже всьоме. Співпраця відбувається завдяки професору Гарвардської медичної школи Геннадію Фузайлову. Його ім’я широко відоме у Львові та за межами міста. Саме завдяки Фузайлову чимало дітей з тяжкими опіками були врятовані у клініці «Шрайнерс Госпіталь» у Бостоні.

Зокрема, у цій клініці рятували Настю Овчар, яка мала 80% опіків тіла. Володя Бубела з Сокальського району провів у бостонській клініці 10 місяців. 8-річний хлопчик обпік 75% тіла, більшість опіків були глибокі. П’ять місяців Володя провів у реанімації. На його лікування витратили майже 2 млн. доларів.

Американські хірурги приїжджають до Львова один раз на рік за рахунок відпусток. Минулого року вони також були у Львові на початку вересня й прооперували 40 маленьких пацієнтів.