Анонсовано створення групи для розслідування конфліктів між СБУ та бізнесом - М. Найєм
instagram.com/mefimus

Анонсовано створення групи для розслідування конфліктів між СБУ та бізнесом — М. Найєм

Служба безпеки України планує створити робочу групу для розслідування конфліктів між співробітниками відомства та представниками бізнесу. Про це після зустрічі з головою СБУ Василем Грицаком повідомив на своїй сторінці в фейсбуку народний депутат Мустафа Найєм.

«Була відверта розмова без купюр. За результатами зустрічі домовилися наступного тижня організувати першу зустріч бізнес-омбудсмена, представників бізнесу, членів парламенту та працівників профільних підрозділів СБУ, за результатами якої створити постійно діючу групу для розслідування конкретних випадків конфліктів між СБУ і бізнесом», – написав він. Депутат також повідомив, що голова відомства обіцяв особисто бути присутнім на зустрічах і оперативно оцінювати дії своїх підлеглих.

Крім того, нардеп додав, що Грицак доручив з’ясувати всі деталі розслідувань, ініційованих щодо газотрейдерів Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, яке очолює Павло Демчина. Результати перевірки буде оприлюднено.

«Ми ж зі свого боку зберемо всі матеріали за фактами втручання СБУ в роботу бізнесу й передамо до військової прокуратури з вимогою провести розслідування щодо Павла Демчини і його підлеглих», – повідомив Найєм.

Нагадаємо, що раніше народний депутат з фракції БПП Сергій Лещенко заявив про тиск СБУ на трейдерів, стверджуючи, що це призвело до монополізації ринку скрапленого газу в Україні компанією Віктора Медведчука.

За версією Лещенка, вимоги з боку СБУ накласти санкції на трейдерів зрідженого газу в кінці 2016 і на початку 2017 року спричинили зупинку роботи цього бізнесу на три з половиною місяці при невтручанні Антимонопольного комітету України та Міністерства економрозвитку.