Антимайданівцю "Топазу" присудили 8 років ув'язнення
Харківський «антимайданівець» Гнат Кромський (Топаз) під час засідання суду в Харкові, 30 січня 2018 р. Фото — Марієнко Андрій / УНІАН.

Антимайданівцю «Топазу» присудили 8 років ув’язнення

Колегія суддів Київського райсуду Харкова оголосила вирок антимайданівцю Гнату Кромському, відомому на прізвисько «Топаз», та засудила його до 8-ми років позбавлення волі із конфіскацією майна, повідомляє видання «Громадське».

Згідно з оголошеним вироком, Кромського визнано винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, участі у масових заворушеннях та незаконному заволодінні авто.

Звинувачувальна сторона наполягала на присудженні «Топазу» ув’язнення на 15 років.

За словами, прес-секретарки прокурора Харківської області Віти Дубовик, засуджений може покинути грати через два роки.

«За нашими підрахунками, якщо застосувати так званий закон Савченко, йому залишиться відбувати покарання близько 2 років​», — сказала вона.

Обвинувачення у свою чергу озвучило намір подавати апеляцію на вирок «за наявністю законних підстав».

«Топаз» під час свого останнього слова сказав, що не вважає себе винним та попросив виправдання.

«Я не вважаю себе винним, я ніколи не хотів і нікого не просив, щоб була змінена межа території України. Тому я прошу виправдання», — сказав Кромський.

Зазначається, що засуджений брав участь в «Антимайдані» у Маріїнському парку столиці. Він був затриманий 28 березня 2014 року у рамках кримінальної справи, відкритій за фактом штурму Харківської ОДА 1 березня.