Апеляційний суд визнав незаконним арешт колишнього фігуранта "справи 2 травня"
dumskaya.net

Апеляційний суд визнав незаконним арешт колишнього фігуранта «справи 2 травня»

Апеляційний суд Одеської області визнав незаконним взяття під варту колишнього фігуранта «справи 2 травня» після виправдального вироку. Однак Є.Мефьодов залишиться в СІЗО ще на 60 діб за новою підозрою, про це повідомляє УНН.

Сьогодні, 18 жовтня, колегія суддів завершила розглядати апеляційну скаргу колишнього фігуранта «справи 2 травня», якого звинувачують у посяганні на територіальну цілісність України (ст.110 ККУ).

Суд першої інстанції обрав обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб. У цей же час Апеляційний суд Одеської області визнав таке рішення незаконним через те, що на момент затримання не було відповідної постанови слідчого судді.

Справу направили на повторний розгляд до Київського районного суду Одеси. Натомість апеляційну скаргу ще одного фігуранта «справи 2 травня» суд не задовольнив і залишив рішення суду 1-ї інстанції у силі.

«У зв’язку з тим, що прокуратура Одеської області оголосила обвинуваченим нову підозру за ст. 109 ККУ (спроба військового захоплення влади), а судом було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 діб, Є.Мефьодов та С.Долженков залишаються в СІЗО ще на 60 діб», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що громадянина Росії Євгена Мефьодова відправили в СІЗО 19 вересня, відразу після того, як міський суд Чорноморська виправдав його по «справі 2 травня». Мефедова та Долженкова затримали зразу після винесення виправдувального вироку й оголосили про нову підозру — за частиною 2 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Воно стосується діяльності проросійської «Одеської дружини» в березні 2014 року.