Біля «будинку із зіркою» на Хрещатику відремонтують сходи
скрін

Біля «будинку із зіркою» на Хрещатику відремонтують сходи

Коштом міського бюджету на вулиці Хрещатик, 25 капітально відремонтують комплекс підпірних стінок і сходових маршів для недопущення їх подальшої руйнації. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на КМДА.

Розпорядженням КМДА замовником робіт визначено КП «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція».

«Згідно з висновками будівельної лабораторії КП «Київжитлоспецексплуатація», загальний технічний стан підпірних стінок на вулиці Хрещатик, 25 визнано непридатним для експлуатації і наближеним до аварійного, що може бути небезпечним для життя та здоров’я відвідувачів споруди», — йдеться в повідомленні.

КП «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція» доручено визначити генеральні проектну та підрядну будівельну організації, а під час укладання договору підряду передбачити умови щодо надання гарантії якості виконаних робіт і встановлення гарантійного строку експлуатації об’єкта не менше ніж 10 років.

Зазначається, що каскад підпірних стінок, зведений у комплексі з житловим будинком у 1954 році, є невід’ємним елементом пам’ятки містобудування місцевого значення «Вулиця Хрещатик».

Департамент культури погодив виконання робіт на об’єкті за умови збереження загальної автентичності об’єкта культурної спадщини у спосіб, що потребує його мінімальних змін і доповнень. Тому при проектуванні та проведенні робіт будуть враховані вимоги пам’ятко-охоронного законодавства.