Біля столичних пам’ятників встановлять відеокамери для захисту їх від вандалів
flickr.com/spoilt_exile

Біля столичних пам’ятників встановлять відеокамери для захисту їх від вандалів

Влада Києва вирішила розмістити камери відеоспостереження біля трьох пам’ятників міста з метою запобігання їх пошкодження. Відповідне доручення дав перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс директорові департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрію Назарову. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на сайт Київської міської держадміністрації.

Як зазначають у КМДА, доручення повинно бути виконане до 29-го листопада. Згідно з документом, біля пам’ятників Володимиру Великому, Миколі Щорсу та Меморіалу Вічної Слави планують встановити камери, які під’єднають до загальноміської системи відеоспостереження.

Встановлені засоби спостереження повинні захищати пам’ятки архітектури від вандалізму. За словами Геннадія Пліса, сучасні камери будуть контролювати визначений периметр та сигналізуватимуть про порушення.

«Прошу вжити заходів зі встановлення камер відеоспостереження (з можливістю реагування на перетин дозволеного периметра), щоб захистити від зловмисного руйнування або пошкодження пам’яток Володимиру Великому та Миколі Щорсу, Меморіалу Вічної Слави з підключенням цих камер до загальноміської системи відеоспостереження», – зазначається у документі.

Нагадаємо, в понеділок, 20-го листопада, невідомі залили цементом Вічний вогонь у парку Слави в центрі столиці. Це вже другий випадок вандалізму меморіалу. 7-го листопада Вічний вогонь вже заливали цементом – для його відновлення фахівцям довелося розбирати усю конструкцію.

«Якби терміни виконання не були такими тривалими, то ті, хто вчинив останній акт вандалізму, зрозуміли б, що через тиждень зробити це буде неможливо», — впевнений перший заступник голови КМДА.

На його думку, встановлення камер – це перший крок для збереження пам’ятників.

«Звичайно, потрібно працювати і з поліцією, і з населенням, піднімати рівень особистої відповідальності. Я впевнений, що треба робити все можливе, щоб зберегти пам’ятники, адже це частина міста», – додав він.