Червоний Хрест представив українським нардепам посібник з міжнародного гуманітарного права
ua.icrc.org

Червоний Хрест представив українським нардепам посібник з міжнародного гуманітарного права

У середу, 20-го грудня, Міжнародний Комітет Червоного Хреста презентував парламентаріям України ексклюзивний посібник з міжнародного гуманітарного права (МГП). Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт МКЧХ.

Видання, яке було розроблено спільно з ВРУ, називається «Поширення поваги до міжнародного гуманітарного права. Посібник для народних депутатів України». Роботу над книгою було розпочато ще у 2015-му році.

Вона має допомагати депутатам у питаннях, які пов’язані з міжнародним гуманітарним правом. Крім того, як зазначають в комітеті, посібник стане допоміжним засобом для запровадження міжнародних норм в українське законодавство.

«Ми сподіваємося, що ця книга допоможе народним депутатам краще зрозуміти суть і важливість гуманітарного права та заохотить їх ефективніше сприяти дотриманню вимог цієї сфери міжнародного права, яка стає дедалі актуальнішою», — зазначив глава делегації МКЧХ в Україні Алан Ешліманн.

twitter.com/ICRC_ua

Він додав, що міжнародне гуманітарне право є одним із найдієвіших інструментів для збереження безпеки та гідності громадян під час воєнних дій.

Посібник складається із наступних частин:

  • вступу до міжнародного гуманітарного права, де висвітлені його основні принципи та зв’язки з іншими правовими галузями;
  • роз’яснень повноважень парламенту, які мають на меті допомогти вирішувати гуманітарні проблеми в Україні за рахунок інтеграції міжнародного гуманітарного права;
  • питань МГП, які мають для України першочергове значення. Зокрема йдеться про зниклих безвісти або затриманих у зв’язку зі збройним конфліктом; про використання протипіхотних мін, касетних боєприпасів та боєприпасів, що не розірвалися; про захист життєво важливої цивільної інфраструктури та медичних установ; про використання емблеми Червоного Хреста;
  • роз’яснень статусу та ролей різних компонентів Міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.

«Народні депутати мають унікальні можливості виносити на загал питання, що викликають заклопотаність, та розповідати громадськості про важливі принципи міжнародного права. МГП треба знати, розуміти і виконувати», – підкреслив Ешліманн.