Чорнобильський біосферний заповідник отримав новий офіс
Wikimedia Commons

Чорнобильський біосферний заповідник отримав новий офіс

У Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника з’явився новий науково-адміністративний офіс, розташований в смт Іванків на Київщині. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

Під час церемонії відкриття офісу міністр екології України Остап Семерак висловив сподівання, що покращення робочих умов у Чорнобильському заповіднику сприятиме подальшому розширенню і систематизації наукових досліджень та експериментів, проведенню екологічної освітньо-виховної роботи та поглибленню співпраці з міжнародними організаціями.

У щойно відкритому офісі працюватимуть кілька структурних підрозділів заповідника, а також фахівці з радіаційно-екологічного моніторингу.  Зазначається, що адміністрація Чорнобильського заповідника обговорює можливість створення наукового відділу, головними завданнями якого стануть міжнародні дослідження та комунікація. Семерак також наголосив, що іноземні науковці зацікавлені в можливості проведення наукових досліджень на території зони відчуження.

«Заповідник, окрім головної бар’єрної функції захисту щодо недопущення поширення радіоактивного забруднення,  має також стати центром для проведення наукових досліджень. Торік українське законодавство зазнало змін і тепер дозволяє залучати до цих процесів міжнародні наукові інституції та фонди», — зауважив він.

При цьому міністр наголосив, що спеціальні умови пропуску відвідувачів усередину заповідника найближчим часом не зміняться: заповідник знаходиться у зоні відчуження, яка все ще є режимною територією.

Нагадаємо, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник було створено у 2016 році указом Президента Петра Порошенка. Він займає 2/3 території зони відчуження та є однією з найбільших природоохоронних територій України.