Депутати просять СБУ перевірити діяльність російських культурних центрів  в Україні
facebook.com/Iryna.Friz

Депутати просять СБУ перевірити діяльність російських культурних центрів в Україні

Група народних депутатів звернулася до СБУ з проханням перевірити діяльність російських центрів науки і культури в Україні. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку депутатки парламенту Ірини Фріз.

Фріз, депутатка Верховної Ради від фракції БПП і член Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, зазначила, що вона разом із групою інших нардепів звернулися до голови СБУ з запитом щодо перевірки деструктивної діяльності російських наукових і культурних центрів, які наразі функціонують в Україні.

«Ми з колегами звернулись до голови СБУ щодо надання фактів деструктивної антиукраїнської діяльності Російських центрів науки і культури на території України. Запит буде оголошено цієї п’ятниці», — заявила вона.

Депутатка висловила переконання, що російські культурні центри в Україні мають бути закриті, а міжурядова угода про їх створення — денонсована.

«Ми не маємо права мовчки спостерігати за підривною діяльністю РФ через ці інформаційно-культурні центри в Україні із застосуванням арсеналу методів гібридної війни, але діяти ми будемо виважено і виходячи із захисту інтересів держави як всередині, так і назовні», — підкреслила Ірина Фріз.

Вона також зауважила, що останніми днями в російських ЗМІ почали з’являтися повідомлення про намір України продати будівлю Українського культурного центру, розташованого в Москві. За її словами, ніяких подібних планів українська влада не має, а поширювана інформація не відповідає дійсності. Крім того, вона додала, що спроби взяти під контроль державну власність України в Росії зустрінуть дзеркальну реакцію щодо російського майна в Україні.

фото: facebook.com/Iryna.Friz