Депутати ухвалили законопроект про електронні довірчі послуги

Сьогодні, 5 жовтня, народні обранці у другому читанні підтримали проект закону про електронні довірчі послуги №4685. За прийняття документу проголосували 240 депутатів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Законопроект удосконалює законодавство у сфері використання інфраструктури відкритих ключів та надання електронних довірчих послуг, зокрема транскордонних. Також він регулює відносини у сфері електронних довірчих послуг, порядок здійснення контролю  за додержанням вимог законодавства та відповідальності за порушення в цій сфері.

Прийняття закону дозволить розробити єдину систему електронних довірчих послуг, взаємно визнати українські та іноземні сертифікати відкритих ключових слів, електронних підписів та печаток.

«Цей закон відкриє нову цифрову еру в економіці України», — підкреслив керівник парламентського комітету з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відзначив, що законопроект відкриває двері до цифрового ринку ЄС.

«Це – можливість залучити близько 500 млн нових клієнтів для бізнесу, створити нові робочі місця та принести українській економіці до 24 млрд  євро додаткових надходжень», — написав Гройсман на своїй сторінці у Facebook.

Після набуття законом чинності в Україні створять нові умови, які дозволять надавати послуги у електронному режимі.