Держаудитслужба виявила порушення на майже 500 млн гривень при підготовці Євробачення
flickr.com/teegardin

Держаудитслужба виявила порушення на майже 500 млн гривень при підготовці Євробачення

Державна аудиторська служба України встановила, що при підготовці цьогорічного Євробачення Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) допустила порушення майже на 500 млн гривень. Про це повідомляє офіційний сайт Держаудитслужби.

Зазначається, що ревізія в НСТУ проводилася на доручення Володимира Гройсмана та під його координуванням. Аудитори заявляють, що виявили низку порушень, які було допущено тедерадіокомпанією під час підготовки пісенного конкурсу.

«Встановлено факти незаконних витрат та недоотримання ПАТ «НСТУ» коштів на загальну суму 8,6 млн гривень, порушень при веденні бухгалтерського обліку та при проведенні процедур закупівель на загальну суму 468,7 млн гривень», — повідомляють у Держаудитслужбі.

Крім того, під час перевірки було виявлено, що окремі переможці тендерів, фактично не маючи можливості надати послуги, передбачені договором, наймали для цього субпідрядників за менші суми.

«Одне з підприємств здійснило закупівлю і оренду металодетекторів на суму 1,2 млн гривень тільки після перемоги в тендері, надавши їх в оренду на два тижні ПАТ «НСТУ» вже за 2,7 млн гривень», — йдеться в повідомленні.

Також в аудиторській службі зауважують, що при проведенні заходу вдалося попередити незаконні витрати на загальну суму 2,8 млн гривень. Це сталося завдяки тому, що працівники Держаудитслужби виявили в документах завищення обсягів послуг, які ще не було надано та оплачено. Порушення на ще 2,1 млн гривень було усунено (відшкодовано).

Повідомляється, що майже половину з витрачених коштів (250 млн з 522 млн гривень) було передано закордонним компаніям, що фактично унеможливлює розслідування їх подальшого використання. Матеріали перевірки передано до правоохоронних органів.