Держенергоефективності співпрацюватиме з Фінляндією для розвитку "зелених проектів" в Україні
Фото прес-служби Держенергоефективності

Держенергоефективності співпрацюватиме з Фінляндією для розвитку «зелених проектів» в Україні

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук розпочав переговори з представниками фінського бізнесу стосовно створення спільного підприємства, на якому вироблятимуть енергоефективне обладнання та матеріали. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу відомства.

Зазначається, що наприкінці листопада МЗС Фінляндії та компанія «NEFCO» підписали договір про створення фонду для фінансування «зелених» проектів в Україні. У зв’язку з цим була проведена зустріч голови Держенергоефективності Сергія Савчука з директором представництва «Finnish Water Forum» в Центральній Азії компанії «Kaukointernational Central Asia» Володимиром Олещенком та з головним інвестиційним радником «NEFCO» в Україні Юлією Шевчук.

У ході зустрічі сторони обговорювали особливості створення та функціонування майбутнього фінсько-українського цільового фонду.

Крім того, було розглянуто можливості створення механізму, який передбачав би розробку спільних українсько-фінських «bankable» проектів та залучення інвестицій для їх реалізації.

«Україна та Фінляндія є партнерами у розвитку відновлюваної енергетики. Створення спільного фонду підтримки «зелених» проектів посилить двосторонню співпрацю та активізує як фінський, так і український бізнес у цій сфері. Головне — готувати для впровадження якісні «bankable» проекти, які надалі знайдуть свого інвестора та сприятимуть зменшенню енергозалежності країни», — зазначив голова Держенергоефективності.

Сторони також домовилися опрацювати можливість організації фінсько-українського інвестиційного бізнес-форуму. На форумі Україна зможе представити весь потенціал відновлюваної енергетики.

Нагадаємо, Україна набуде статусу міжнародного агентства з відновлювальної енергетики.