Держприкорждонслужба з початку року перекрила 11 каналів торгівлі людьми
flickr.com/cdevers

Держприкорждонслужба з початку року перекрила 11 каналів торгівлі людьми

З початку 2017 року Державна прикордонна служба України ліквідувала 11 каналів торгівлі людьми. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

Відмітимо, що з початку року підрозділи Держприкордонслужби припинили діяльність 5 злочинних груп, ліквідували 11 каналів тогрівлі людьми та затримали 12 організаторів злочинної діяльності у цій сфері. Крім того, прикордонники попередили вивезення 24 громадянок України, яких зловмисники планували використовувати як живий товар за кордоном.

Нагадаємо, сьогодні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Його було започатковано у 2007 році Європарламентом як день підвищення рівня обізнаності громадськості щодо феномену торгівлі людьми, а також для підтримки небайдужості суспільства до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

У ДПСУ повідомляють, що відомство у межах своєї компетенції бере активну участь у протидії торгівлі людьми. Основні завдання Держприкордонслужби у цій сфері — удосконалення спільного з правоохоронцями України та суміжних країн моніторингу обстановки, прогнозування тенденцій подальшого розвитку ситуації, аналіз та оцінка ризиків у сфері протидії торгівлі людьми та безпосереднє виявлення злочинів.

Зазначається, що злочини у цій сфері переважно полягають у незаконному переправленні через кордон людей з метою трудової експлуатації з можливим втягуванням їх у незаконну діяльність. Найбільш розповсюджений вид торгівлі людьми — вивезення жінок задля подальшої сексуальної експлуатації.

Нагадаємо, днями українська співачка Джамала стала послом доброї волі Міжнародної організації з міграції. В цьому статусі вона підключиться до боротьби з торгівлею людьми в глобальних масштабах.