Детальніше про пожежу на складах боєприпасів поблизу Калинівки
Вибухи боєприпасів під час пожежі на військових складах поблизу м. Калинівка Вінницької області, 27 вересня 2017 р.

Детальніше про пожежу на складах боєприпасів поблизу Калинівки

Пожежу на складах боєприпасів поблизу Калинівки вже прокоментували в Уряді, Військовій прокуратурі та Генштабі ЗСУ.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що попередньою версією загорання складів боєприпасів в районі військової частини неподалік від Калинівки (Вінницька область) є підпал. Про це повідомляє Урядовий портал.

«Поки попередньо ми вважаємо, фахівці вважають, що це не самозаймання, тобто була зовнішня причина», — сказав він в ефірі телеканалу «Прямий».

При цьому Гройсман зазначив, що такі питання будуть коментувати компетентні органи.

Глава Уряду перебуває на місці події.

«Ситуація у Калинівці, де сталася пожежа та детонація боєприпасів на військових складах, є контрольованою і ключове завдання всіх служб  — потурбуватися про безпеку людей» — додав Прем’єр-міністр України.

У прес-службі Генерального штабу ЗСУ повідомляють, що інтенсивність вибухів значно знизилися. Осередки пожежі продовжують ліквідувати.  Наразі апери розчищають території складів та навколо них, незабаром розпочнуть перевірку населених пунктів, з яких проводилося відселення мешканців, на наявність вибухонебезпечних предметів. Після завершення перевірки приймуть рішення про повернення громадян до їхніх домівок.

УНІАН

Військова прокуратура кваліфікувала пожежу та вибухи у Калинівці як диверсію. Військова прокуратура порушила кримінальне провадження по факту диверсії.

«Військовою прокуратурою Центрального регіону України внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину,  передбаченого ст. 113 Кримінального Кодексу України за фактом вчинення диверсії на території військової частини яка дислокована у м. Калинівці Вінницької області» — йдеться у повідомленні.

Спеціалісти вважають, що причина пожежі — не самозагорання. Наразі з’ясовуються обставини події та проводяться першочергові слідчі дії.

Нагадаємо, вибухи боєприпасів на території арсеналу Міністерства оборони України поблизу Калинівки почалися близько 22:00 у вівторок. Наразі евакуйовано близько 30 тисяч осіб.