ДФС не визнає Bitcoin платіжним засобом
flickr.com/cafecredit

ДФС не визнає Bitcoin платіжним засобом

Державна фіcкальна служба заперечує, що Bitcoin може бути засобом платежу в Україні, оскільки її використання суперечить нормам вітчизняного законодавства. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на відповідь на запит, отриманий інформаційним агентством від ДФС. 

«Роз’яснення щодо правомірності використання в Україні «віртуальної валюти/криптовалюти» надано Національним банком України 10.11.2014 року, виходячи з якого Національний банк України розглядає «віртуальну валюту/криптовалюту» Bitcoin «як грошовий сурогат, який не має забезпечення реальною вартістю і не може використовуватися фізичними та юридичними особами на території України як засіб платежу, оскільки це протирічить нормам українського законодавства» та рекомендує громадянам використовувати послуги лише тих платіжних систем, систем розрахунків, які внесені Національним банком України до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури», — йдеться у відповіді, яку отримав Укрінформ.

Крім того у Державній фіскальній службі посилаються на ст. 99 Конституції України, якою визначено, що грошовою одиницею України є гривня, а забезпечення її стабільності є основною функцією центрального банку держави, тобто НБУ.

Також зазначається, що статтею 192 Цивільного кодексу України визначено, що грошова одиниця України — гривня — є законним платіжним засобом, обов’язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України. Іноземну валюту можна використовувати в Україні у випадках і в порядку, передбачених законом.

«Згідно зі статтею 40 Закону України від 20 травня 1999 року №679-XIV «Про Національний банк України» (далі — Закон № 679) Національний банк України встановлює правила, форми і стандарти розрахунків банків та інших юридичних і фізичних осіб в економічному обігу України із застосуванням як паперових, так і електронних документів, а також платіжних інструментів та готівки, координує організацію розрахунків, дає дозволи на здійснення клірингових операцій та розрахунків. Крім того, Національний банк України, визначає структуру валютного ринку України та організовує торгівлю валютними цінностями на ньому відповідно до законодавства України про валютне регулювання (стаття 45 Закону № 679). Статтею 32 Закону № 679 визначено, що випуск та обіг на території України інших грошових одиниць і використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняється», — додали у ДФС.