ДФС отримає 7 комплексів для вимірювання маси автомобілів під час руху

Державна фіскальна служба України уклала договір про постачання та монтаж семи стаціонарних вагових комплексів, які дозволяють вимірювати масу транспортних засобів під час руху. Про це повідомляє прес-служба ДФС.

Загальна вартість обладнання складає 2,29 млн гривень. За планом, до 15 грудня 2017 року вагові комплекси встановлять в автомобільних пунктах пропуску «Чоп» і «Ужгород» на Закарпатті та «Ягодин» на Волині.

«Це значно прискорить час митного контролю, мінімізує вплив людського фактору та спростить здійснення перевірки даних, зазначених у товаросупровідних документах, що подаються для здійснення митного оформлення товарів», — наголосив Андрій Рахуба, керівник Департаменту матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури ДФС.

Він також зазначив, що у 2018 році планується встановити загалом 20 вагових комплексів для зважування автомобілів під час руху в міжнародних автомобільних митних пунктах пропуску. За його словами, загалом наразі ДФС потрібно не менше 50 подібних комплексів.

У відомстві нагадують: закупівлю таких вагових комплексів ДФС почала у серпні цього року, розраховуючи, що загальну вартість обладнання складе 3,12 млн гривень. Закупівлі з використанням електронної системи «Prozorro» в результаті дозволили придбати сім комплексів за 2,29 млн гривень, зекономивши 830 тис гривень.

Також повідомляється, що 21 вересня 2017 року стартувала друга процедура закупівлі скануючих систем для огляду вантажних автотранспортних засобів та контейнерів. Наразі планують придбати дві системи на загальну суму понад 169 млн гривень. Кінцевий термін подання тендерних заявок — 24 жовтня 2017 року.

Зараз Державна фіскальна служба судиться з АМКУ щодо рішення регулятора скасувати першу процедуру закупівлі стаціонарних скануючих систем, розпочату 4 липня. Тоді планувалося придбати чотири системи на загальну суму 338,8 млн гривень.