Директор IT-департаменту КМДА розповів, як працюватиме система відеоспостереження у столиці
CWCS Managed Hosting / Flickr

Директор IT-департаменту КМДА розповів, як працюватиме система відеоспостереження у столиці

Автор Telegram-каналу «Технології, медіа та суспільство» Андрій Бродецький поспілкувався з директором IT-департаменту міської адміністрації Юрієм Назаровим і дізнався, як буде працювати система відеоспостереження з розпізнаванням облич в Києві. Основні відомості публікує Main.in.ua із посиланням на ain.ua.

Зараз у Києві встановлено 5000 камер. Адміністрація планує встановити ще 3000. Ними обладнають усі станції метро та центральний залізничний вокзал. Наразі такі камери встановлено на станціях метро «Золоті ворота» та «Вокзальна».

Одна камера здатна фіксувати до 32 обличь за секунду. Далі ці дані надсилаються в хмару, де порівнюються з обличчями, які є в базі. Зараз у базі знаходиться понад 100 000 злочинців, які перебувають у розшуку. Адміністрація також планує додати в неї зниклих безвісти людей.

Нову технологію тестували упродовж трьох місяців. Повідомляється, що вона продемонструвала хороші результати. Технологія розпізнає обличчя з точністю в 95-98%. Наприклад, за допомогою камери зі станції метро «Вокзальна» поліція знайшла злочинця, який був в розшуку 15 років. Загалом дані з камер були використані як докази у 30 кримінальних справах.

Камери записують відео в якості Full HD. Записи з місць масового скупчення людей будуть зберігатися до року. Доступ до повної системи має МВС, СБУ та Нацгвардія. Окремі записи доступні районним адміністраціям, «Київавтодору» і «Київдорсервісу».

На дорогах столиці теж встановлені камери відеоспостереження. З січня ними обладнані центральні вулиці та мости столиці. За цей час камери зафіксували 300 ДТП.

До кінця року адміністрація планує встановити відеонагляд на 46 в’їздах-виїздах з міста. Камери здатні розпізнавати габарити машин, визначати швидкість руху, а також фіксувати порушення правил парковки.