Для ресторанів Києва ввели обов’язкове меню державною мовою
kmr.gov.ua

Для ресторанів Києва ввели обов’язкове меню державною мовою

Персонал столичних закладів харчування повинен першочергово пропонувати відвідувачам меню українською мовою. Меню іншою мовою слід надавати за вимогою. Про це повідомили на офіційному сайті Київської міської ради 5 жовтня.

За рішення, що у новій редакції називається «Про заходи безпеки щодо забезпечення регіональної мовної політики в місті Києві», проголосували 80 депутів із 91. У документі більш деталізовано прописали пункт, який зобов’язує використовувати українську мову в місцях громадського харчування.

«Одночасно, на прохання споживача, суб’єкт господарювання може використовувати будь-яку іншу іноземну мову для повного донесення інформації про товари та послуги, та для належного обслуговування споживачів. При цьому ми залишили пункт, який передбачає, що у всіх закладах громадського харчування обов’язкова наявність меню державною мовою. При обслуговувані відвідувачів персонал зобов’язується пропонувати меню українською, і лише на вимогу відвідувача, надавати меню будь-якою іншою мовою за наявності”, — зазначив депутат Київради Юрій Сиротюк, який є автором рішення.

Також постановили, що діловодство та документація місцевих органів та комунальних підприємств має виконуватися державною мовою. Крім того, державна  мова є обов’язковою для офіційних оголошень та повідомлень.

На території міста Києва усі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь які інші форми аудіo- і візуальної реклами, інформація для споживачів виконуються державною мовою. Власникам дозволяється додатково використовувати будь-яку мову на свій розсуд.

Правило не поширюється на дипустанови та офіційні представництва міжнародних організацій, які розташовані в Києві. Водночас знаки для товарів і послуг можуть мати той вигляд, який затвердили при наданні правової охорони відповідно до українського законодавства.

Раніше зазначалося, що у Києві заборонили вигул домашніх тварин на території шкіл, дитячих садків та лікарень.