До 2020 року в Україні буде створено понад 96 тисяч додаткових місць у дитсадках, - Гриневич
facebook.com/liliya.grynevych

До 2020 року в Україні буде створено понад 96 тисяч додаткових місць у дитсадках, — Гриневич

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що протягом 2017, 2018 та 2019 років заплановано створити 96 тис 147 місць у дитсадках. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Міносвіти.

«Такий обсяг дозволить не лише подолати чергу, а й усунути перевантаженість дошкільних закладів», — заявила Гриневич у середу, 6 грудня, під час виступу на засіданні Кабміну.

Вона додала, що дошкільна освіта, її доступність і якість, проектує подальший розвиток особистості дитини. «

«Нещодавно Верховна Рада нарешті ухвалила новий Закон «Про освіту». Поміж іншого в ньому прописано обов’язковість отримання дошкільного компоненту освіти. Його можна отримати по-різному, однак, звичайно, отримання повноцінної дошкільної освіти у садку дає дитині набагато більше переваг», — зазначила міністр.

Гриневич підкреслила, що станом на 1 вересня 2017 року черга у дитсадки складала більш ніж 52 тис місць, при цьому в середньому по країні на 100 місць у дитсадках навчається 113 дітей. Це означає, що заклади перевантажені та це негативно впливає на якість освіти у них.

«Тобто ми при формуванні цього плану враховували цілий спектр чинників, які свідчать про потребу створення нових місць.  Показовим може бути також розподіл створення місць по областях. Як ми знаємо, на початок навчального року в Одеській області перебувало більш як 9 тис дітей. При цьому, як ми бачимо, в Одеській області до 2020 року планується створити додаткових лише 6 тис 219 місць. Це викликано тим, що при підготовці плану бралися до уваги демографічні та інші коригуючі показники по області», – пояснила Лілія Гриневич.