До кінця року через Україну їздитиме контейнерний поїзд ЄС-Китай, — Омелян

Через через територію України вже цього року почне курсувати контейнерний поїзд сполученням Євросоюз-Китай. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян Повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що наразі триває робота над створенням нового маршруту «Шовкового шляху»: Україна-Грузія-Азербайждан-Казахстан, а також маршруту з Євросоюзу через Україну до Китаю.

«Отримали вантаж з ЄС. Сподіваюся, що частота буде щонайменше потяг на тиждень наступного року», — резюмував Омелян.

Коментуючи поточний стан проекту запуску поромного сполучення Україна-Грузія, міністр додав, що підписаного у вересні цього року меморандуму між ПАТ «Укрзалізниця», АТ «Грузинська залізниця» та ЗАТ «Азербайджанські залізниці» недостатньо.

«Потрібен приватний інвестор, бажано — китайський. Це гарантія того, що вантаж прийде», — зазначив він.

За його словами, пороми, що перебувають на балансі «Укрзалізниці», все ще ремонтуються і «розбивають причал» у порту «Чорноморськ».

«Їхня комерційна експлуатація під великим знаком питання. Має бути приватний оператор із новими ефективними суднами», — вважає В.Омелян.

Раніше повідомлялося, демонстраційний рейс контейнерного поїзда Новим Шовковим шляхом Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай (через Каспійське та Чорне моря) Мінінфраструктури спільно з «Укрзалізницею» запустило 15 січня 2016 року. Потяг прибув до Китаю на 16-й день шляху, проте виникли проблеми зі зворотною дорогою і подальшої практичної реалізації не отримав.