До порту Одеси прибув ракетний есмінець ВМС США
navy.mil.gov.ua
navy.mil.gov.ua

До порту Одеси прибув ракетний есмінець ВМС США

Сьогодні, 29 листопада, до порту Одеси з візитом прибув корабель ВМС США «Джеймс Вільямс». Очікується, що візит триватиме до 2 грудня. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-центр Командування ВМС ЗС України.

У Віськово-Морських Силах ЗС України візиту американського корабля надають важливого значення: його розцінюють як черговий знак підтримки з боку ВМС США.

«Значення постійних контактів флотів двох країн особливо важко переоцінити на етапі відновлення спроможностей національного флоту після його передислокації на материкову частину України у 2014 році внаслідок анексії Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим», — зазначив з приводу візиту американського есмінця перший заступник командувача ВМС ЗС України контр-адмірал Андрій Тарасов.

Він наголосив, що ВМС України продовжують активну співпрацю з ВМС США, зокрема, в питаннях реформування і підготовки особового складу та висловив вдячність за допомогу американським військовим морякам.

«Ми вважаємо дуже ефективною нашу співпрацю в рамках проведення двостороннього (із запрошенням до участі в ньому інших флотів) навчання серії «Сі Бриз», яке сприяє зміцненню стабільності і безпеки у регіоні Чорного моря», — підкреслив контр-адмірал.

Крім того, перший заступник командувача українських Військово-Морських Сил зауважив, що протягом останнього року кораблі ВМС США та флотів країн-партнерів прибували до одеського порту з візитами близько десяти разів. На думку Тарасова, цей факт є беззаперечним свідченням підтримки Сполучених Штатів.

Нагадаємо, американський ракетний есмінець «Джеймс Вільямс», оснащений 56 крилатими ракетами «Томагавк», увійшов до акваторії Чорного моря минулої неділі, 26 листопада. Після проходження через протоку Босфор він узяв курс на північ уздовж західного узбережжя Чорного моря та попрямував до Одеси.

Як ми повідомляли раніше, на початку вересня цього року до одеського порту з дружнім візитом прибув есмінець ВМС Італії “Луіджі Дуранд Де Ла Пенне”.