До порту "Южний" прибула перша партія вугілля з США
port-yuzhny.com.ua

До порту «Южний» прибула перша партія вугілля з США

У ДП «Морський торговельний порт «Южний» розпочали розвантажувати перший балкер із енергетичним вугіллям, який прибув із США. Про це повідомляє прес-служба порту.

Сьогодні, 13 вересня, о 02.15 годині до перевантажувального комплексу пришвартувалось судно Ocean Ambitious, на борту якого знаходиться 62 тисячі тонн енергетичного вугілля із США для ТЕС ПАТ «Центренерго». Вугілля планують розвантажити за 3 доби.

«ДП «Морський торговельний порт «Южний» впевнено виконує доручення Міністерства інфраструктури  щодо прийому та відправки вугілля на українські ТЕС. На початку вересня ми завершили планову підготовку обладнання,  адже у найближчий тиждень підприємство планує прийняти одразу чотири судна з вугіллям, загальним об’ємом понад  295  тисяч тонн: одне судно для « Центренерго», два судна для ДТЕК та одне для ТОВ «Єврореконструкція», — заявив в.о. директора ДП «МТП «Южний» Віталій Жуковський.

За словами керівника, досвід розвантаження балкерів із антрацитом із ПАР підтверджує спроможність порту ефективно організувати процес відправки вантажів на склади ТЕС, задля своєчасного поповнення запасу. З травня в ДП «Морський торговельний порт «Южний» розвантажили понад 220 000 тон енергетичного вугілля з ПАР, направленого для теплової генерації ДТЕК.

«Тому із впевненістю можу сказати, що графік прийому та відправки ми виконаємо» — додав Віталій Жуковський.

Своєю чергою, президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер зазначив: «Сьогодні ми отримали гарну новину, що перша партія американського антрацитового вугілля вже в Україні. Співпраця компанії-члена Палати «Xcoal Energy & Resources» та ПАТ «Центренерго» – це визначний крок для розвитку українсько-американських торговельних відносин.»

Нагадаємо, під час минулого візиту президента України Петра Порошенка в США були досягнуті домовленості, що передбачають поставку 700 тис. тонн антрацитового вугілля з США.