До порту "Южний" прибули бельгійські днопоглиблювальні судна
facebook.com/uspa.gov.ua

До порту «Южний» прибули бельгійські днопоглиблювальні судна

Вчора, 2 листопада, в акваторію морського порту «Южний» в Одеській області для виконання днопоглиблення прибули два судна компанії Novadeal LTD. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Адміністрацію морських портів України. 

Зазначається, що вчора об 11:00 землесос Breughel пришвартувався біля причалу №1, а ввечері того ж дня до порту прибуло судно-плуг Odin. Обидва судна належать підприємству Novadeal LTD, яка є дочірнім підприємством бельгійської групи компаній DEME Group.

«АМПУ вітає прибуття днопоглиблювального флоту компанії Novadeal LTD в порт «Южний». Мобілізація судів відбулася завчасно, що підтверджує відповідальність і надійність нашого партнера. Розраховуємо, що передовий європейський досвід Novadeal LTD реалізується в високій якості і швидкості виконання робіт», — заявив голова Адміністрації морських портів Райвис Вецкаганс.

За планом, роботи з днопоглиблення внутрішньої акваторії і внутрішнього підхідного каналу порту триватимуть до кінця листопада цього року.

«Контракт з бельгійською компанією Novadeal LTD став третім проектом, спрямованим на збільшення потужності порту і підвищення його інвестиційної привабливості. Роботи по проекту необхідні для підтримки паспортних глибин акваторії порту «Южний», — розповів керівник адміністрації порту Максим Широков.

Він додав, що проведення робіт з днопоглиблення дозволить підвищить безпеку мореплавання в операційних акваторіях низки причалів порту.

Нагадаємо, у червні цього року адміністрація морського порту «Южний» підписала договір з компанією Novadeal LTD на проведення днопоглиблення. Підрядника обрали шляхом відкритих торгів в електронній системі Prozorro. Бюджет проекту складає 96 млн гривень, а запланований обсяг днопоглиблення — більш ніж 411 тисяч кубометрів.

Нагадаємо, раніше ми писали про спуск на воду українського самохідного надпотужного днопоглиблювального судна.